RM02F19R1CT
Mfr.Part #
RM02F19R1CT
Description
RES SMD 19.1 OHM 1% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
19.1 Ohms
Supplier Device Package :
0201
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RM02F19R1CT
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
RM0202 TE Connectivity ALCOSWITCH Switches 35,000 SWITCH PB 6A MOM RED PANEL